Back

Viața la CSIE nu înseamnă doar studiu intens, ci și o experiență studențească vibrantă, plină de evenimente și oportunități de dezvoltare personală și profesională. Participarea la activitățile extracurriculare îți va oferi șansa de a te implica, de a-ți dezvolta abilități noi și de a lega prietenii pe viață.

În afara cursurilor, te poți aventura în...

sisc logo
Fiind una dintre cele mai vechi și active organizații studențești din ASE, SiSC organizează diverse proiecte educaționale, culturale și sociale, menite să sprijine dezvoltarea personală și profesională a studenților. Prin activitățile sale, SiSC creează un mediu prietenos și dinamic, perfect pentru a te implica activ, a te dezvolta și pentru a-ți face noi prieteni.
6681883aa98e6_download
CSU ASE este locul ideal pentru studenții pasionați de sport. De la echipe de baschet și fotbal până la competiții de înot, tenis de masă, șah sau culturism, clubul sportiv universitar oferă oportunități variate pentru menținerea unui stil de viață activ și sănătos. Participarea la activitățile sportive contribuie la dezvoltarea spiritului de echipă, a disciplinei și este deosebit de apreciată!
usase
USASE este o organizație care reunește studenții de la toate facultățile din ASE. Scopul său principal este de a reprezenta interesele studenților și de a facilita dialogul între aceștia și conducerea universității. USASE organizează o varietate de activități, inclusiv workshopuri și proiecte de voluntariat.
ligaec
Liga Economistului este un campionat intern ce promovează un stil de viață activ. Aceasta reprezintă o competiție acerbă de tradiție între echipele de fotbal ale facultăților din cadrul ASE. Fie că ești atacant, fundaș, mijlocaș sau portar, te așteptăm cu drag să ajuți echipa CSIE să rămână în top!
erasmus
Programul Erasmus+ oferă studenților CSIE șansa de a studia în străinătate la universități partenere din întreaga Europă. Această experiență unică îți va permite să îți îmbunătățești cunoștințele academice, să explorezi culturi noi și să îți extinzi orizonturile personale și profesionale. Programul promovează, de asemenea, schimburile interculturale și colaborarea internațională.
asefair
La CSIE, vei găsi o multitudine de oportunități de a îți începe cariera, fie că dorești să lucrezi în domeniul IT, ca programator sau data engineer, fie că vrei una dintre multele opțiuni din zona economică. ASE Job&Internship fair este unul dintre numeroasele târguri de carieră oferite de noi pentru a-ți servi drept rampă de lansare pentru viitorul tău.
Află mai multe

Te așteptăm la noi pentru o studenCSIE de neuitat!